Küsi lisainfot: +372 5344 3610 | +372 5082 796 | E-mail: info@maaturg.ee

Kasutusjuhend

Kasutusjuhend

Maaturg.ee on virtuaalne oksjonikeskond internetis. Internetioksjonitel on pakkumisel kasvav mets ja metsakinnistud. Maaturg.ee keskkonnas saavad oksjoneid korraldada ainult juriidilised isikud.


Oksjonid

Oksjonil pakkumisele tulevad objektid on jaotatud voorudesse. Ühes oksjonivoorus võib olla korraga rohkem kui üks ese. Oksjonivooru juures olev kuupäev ja kellaaeg tähistab oksjoni pikeneva lõpuga pakkumiste algust.

Kui 40 sekundi jooksul jooksul uut pakkumist ei tehta, kuulutatakse võitjaks kõrgeima pakkumise teinud kasutaja.

Pikeneva lõpu ajal saab pakkumisi teha korraga ainult ühele objektile, vastava järjekorra alusel. Kui pakkumine esimesele objektile lõpeb tuleb automaatselt ette kohe järgmine objekt jne. kuni nimekirja lõpuni

Oksjonisüsteem teavitab enne pakkumise aja täis saamist kaks korda kasutajaid teadetega: "Esimest korda" ja "Teist korda".

Oksjonil saavad osaleda ja pakkumisi teha eelnevalt kasutajaks registreeritud füüsilised või juriidilised isikud.

Kasutajaks saamise eelduseks on e-maili olemasolu. E-maili aadress on ühtlasi ka kasutajanimeks sisenemisel maaturg.ee pakkumiskeskkonda. E-mailile on hiljem võimalus tellida teavitusi ja arveid.

Soovitame lugeda ka artiklit paroolide koostamise kohta.

Kuni pikeneva lõpuga oksjoni alguseni saab teha eelpakkumisi. Eelpakkumisega saab määrata ära maksimaalse hinna, millega ollakse nõus asja ostma. Selline tegevus aktiveerib automaatpakkuja funktsiooni, mis oksjonil Teie eest pakkumisi teeb.

Automaatpakkuja pakub teised pakkujad alati üle niikaua kuni keegi enam teda üle ei paku. Juhul kui ületatakse eelnevalt seatud maksimaalne hind, automaatpakkuja enam pakkumist ei tee. Sellisel juhul tuleb ise teha uus pakkumine.


Olukorrad ja mõisted oksjonil

Järgmine võimalik pakkumine on minimaalne summa, mida te saate pakkuda.

Automaatpakkuja osalemisest saab aru kui pakkumise taha ilmub vastav märge: (a)

Välistatud on olukord, kus eseme müüja näeb tehtud maksimaalseid pakkumisi ehk automaatpakkumise maksimumi. Müüja näeb ainult objekti hetkehinda!

Võrdsete eelpakkumiste korral jääb juhtima automaatpakkuja (esimesena pakkumise teinud isik)

Pakkujate nimed jagatakse vastavalt pakkumiste tegemise järjekorrale. Esimesena pakkumise teinud isik on Pakkuja 1 teisena pakkumise teinud Pakkuja 2 jne. Ja nii iga müüdava objekti juures eraldi.